Rohm Semiconductor MCR10EZHF1270
MCR10EZHF1270 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF1270
Brief Description
RES SMD 127 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF1270.pdf
Availability of MCR10EZHF1270
QUANTITY
MCR10EZHF1270 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF1270
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF1270
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF1270
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF1270 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF1270 Details Description
Related parts for MCR10EZHF1270
0.3-W STEREO AUDIO AMP EVAL MODU datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BATT CHARGER 1.2MHZ 20-TQFN datasheet.pdf
CONN SMP JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IMPACT BP 3X8 GL SN/PB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf