Rohm Semiconductor MCR10EZHF1274
MCR10EZHF1274 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF1274
Brief Description
RES SMD 1.27M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF1274.pdf
Availability of MCR10EZHF1274
QUANTITY
MCR10EZHF1274 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF1274
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF1274
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.27M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF1274
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF1274 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF1274 Details Description
Related parts for MCR10EZHF1274
IC ADC 20BIT MICRPWR W/OSC 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 65MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
RELAY RF SPST 500MA 12V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.125A 125V datasheet.pdf
JFET N-CH 30MA 150MW SMINI3-F2-B datasheet.pdf
ETHERNET SWITCH 4TP RJ45 datasheet.pdf
ANT MAGN MNT VEHICLE 5' RTNC datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 360MA 120 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf