Rohm Semiconductor MCR10EZHF1332
MCR10EZHF1332 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF1332
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 13.3K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF1332.pdf
Availability of MCR10EZHF1332
QUANTITY
MCR10EZHF1332 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF1332
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF1332
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF1332
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF1332 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF1332 Details Description
Related parts for MCR10EZHF1332
RES SMD 42.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP SOT-23-5 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 27.2VC SMC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 65MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 1W DO41 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST-NC 10A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 26PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 10A TO220AB datasheet.pdf