Rohm Semiconductor MCR10EZHF2100
MCR10EZHF2100 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF2100
Brief Description
RES SMD 210 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF2100.pdf
Availability of MCR10EZHF2100
QUANTITY
MCR10EZHF2100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF2100
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF2100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF2100
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF2100 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF2100 Details Description
Related parts for MCR10EZHF2100
CAP CER 10PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IDC CABLE- AKC24B/AE24M/AKC24B datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
TOP SHUTTLE datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf