Rohm Semiconductor MCR10EZHF2200
MCR10EZHF2200 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF2200
Brief Description
RES SMD 220 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF2200.pdf
Availability of MCR10EZHF2200
QUANTITY
MCR10EZHF2200 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF2200
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF2200
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF2200
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF2200 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF2200 Details Description
Related parts for MCR10EZHF2200
DIODE ZENER 13V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CONTACT PIN MALE 30 MICRONS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 2.61KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV S3N RADIAL datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 1000UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
SENSOR FORCE LOAD CELL 250LBS datasheet.pdf
DIODE CC 150V 10A DUAL TO252 datasheet.pdf