Rohm Semiconductor MCR10EZHF24R9
MCR10EZHF24R9 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF24R9
Brief Description
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF24R9.pdf
Availability of MCR10EZHF24R9
QUANTITY
MCR10EZHF24R9 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF24R9
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF24R9
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF24R9
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF24R9 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF24R9 Details Description
Related parts for MCR10EZHF24R9
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC MCU ARM7 62KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
BOARD TERMINAL TURRET DBL 19POS datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 137K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG RED 100' datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CAP CER 33PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf