Rohm Semiconductor MCR10EZHF28R7
MCR10EZHF28R7 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF28R7
Brief Description
RES SMD 28.7 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF28R7.pdf
Availability of MCR10EZHF28R7
QUANTITY
MCR10EZHF28R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF28R7
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF28R7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF28R7
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF28R7 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF28R7 Details Description
Related parts for MCR10EZHF28R7
TRANS PNP 200V 1A E-LINE datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 40POS RT/A datasheet.pdf
FACEPLATE SNAP ON VERT 2 INSERT datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM 20-SSOP datasheet.pdf
MOSFET OMNI N-CH 42V 14A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 732K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 80V SCREW datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf