Rohm Semiconductor MCR10EZHF31R6
MCR10EZHF31R6 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF31R6
Brief Description
RES SMD 31.6 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF31R6.pdf
Availability of MCR10EZHF31R6
QUANTITY
MCR10EZHF31R6 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF31R6
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF31R6
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF31R6
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF31R6 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF31R6 Details Description
Related parts for MCR10EZHF31R6
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES SMD 63.4KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DRAM 16MBIT 60NS 44TSOP datasheet.pdf
RES 1.01K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 1% 2W J LEAD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf