Rohm Semiconductor MCR10EZHF3302
MCR10EZHF3302 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF3302
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 33K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF3302.pdf
Availability of MCR10EZHF3302
QUANTITY
MCR10EZHF3302 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF3302
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF3302
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF3302
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF3302 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF3302 Details Description
Related parts for MCR10EZHF3302
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 33 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.7V SC70-4 datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf
PAC-S300-SD15 CBL ASSY datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 3A SMD datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS INLINE PIN datasheet.pdf