Rohm Semiconductor MCR10EZHF4320
MCR10EZHF4320 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF4320
Brief Description
RES SMD 432 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF4320.pdf
Availability of MCR10EZHF4320
QUANTITY
MCR10EZHF4320 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF4320
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF4320
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF4320
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF4320 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF4320 Details Description
Related parts for MCR10EZHF4320
RES SMD 2.26 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FUSE GLASS 15A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC ADC I2C/SRL 12BIT 4CH 8UMAX datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 500MW DO35 datasheet.pdf
PATCH CABLES 350MHZ 30V 50U CONN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS IN-LINE datasheet.pdf