Rohm Semiconductor MCR10EZHF4422
MCR10EZHF4422 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF4422
Brief Description
RES SMD 44.2K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF4422.pdf
Availability of MCR10EZHF4422
QUANTITY
MCR10EZHF4422 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF4422
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF4422
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF4422
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF4422 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF4422 Details Description
Related parts for MCR10EZHF4422
CONN HEADER .100 DUAL STR 70POS datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.5A 250VAC 450VDC datasheet.pdf
RES SMD 9.31K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP DL 10MSOP datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 250KBPS 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
PLATEREAR SHEAR datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf