Rohm Semiconductor MCR10EZHF4870
MCR10EZHF4870 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF4870
Brief Description
RES SMD 487 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF4870.pdf
Availability of MCR10EZHF4870
QUANTITY
MCR10EZHF4870 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF4870
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF4870
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF4870
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF4870 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF4870 Details Description
Related parts for MCR10EZHF4870
FILTER LINE 82MH 0.8A TYPE 24V datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 20POS .100 GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 6.3V 10% 2824 datasheet.pdf
RES 43.7 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 2500V 0.2A TO247 datasheet.pdf
CONN SOCKET 40POS .8MM VERT SMD datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1.797A 38 MOHM datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A CHASSIS datasheet.pdf