Rohm Semiconductor MCR10EZHF6343
MCR10EZHF6343 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF6343
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 634K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF6343.pdf
Availability of MCR10EZHF6343
QUANTITY
MCR10EZHF6343 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF6343
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF6343
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF6343
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF6343 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF6343 Details Description
Related parts for MCR10EZHF6343
DIODE GEN PURP 200V 8A DPAK datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 1A TO252-5 datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BERGSTIK II DR STRAIGHT RET datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM POWERDI123 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RSF 40 datasheet.pdf
STRIP MARKER 5 SPCL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 10A 125V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 8DFN datasheet.pdf