Rohm Semiconductor MCR10EZHF6810
MCR10EZHF6810 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF6810
Brief Description
RES SMD 681 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF6810.pdf
Availability of MCR10EZHF6810
QUANTITY
MCR10EZHF6810 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF6810
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF6810
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF6810
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF6810 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF6810 Details Description
Related parts for MCR10EZHF6810
CONN FFC RCPT HSG 22POS 1.27MM datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10KOHM 1% datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IC FPGA 172 I/O 323FCBGA datasheet.pdf
MICRO-TIM3 CONTACT datasheet.pdf
RES SMD 26.7 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
THERMISTOR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 38MM datasheet.pdf
BLZF 5.08/03/180LR SN OR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf