Rohm Semiconductor MCR10EZHFLR220
MCR10EZHFLR220 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHFLR220
Brief Description
RES SMD 0.22 OHM 1% 1/4W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHFLR220.pdf
Availability of MCR10EZHFLR220
QUANTITY
MCR10EZHFLR220 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHFLR220
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHFLR220
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.22
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHFLR220
Related LinksMCR10EZ, MCR10EZHFLR220 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHFLR220 Details Description
Related parts for MCR10EZHFLR220
DIN CONN RCPT 20 POS 2 ROW R ANG datasheet.pdf
SWITCH PLNGR SPDT 16A SLDR TERM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FRICTION LATCH HEADER DR VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONN LABEL HLDR FOR HARPORT CONN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 6POS PIN datasheet.pdf
REAR PLUNGER STRIKER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 1228.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf