Rohm Semiconductor MCR10EZHJ432
MCR10EZHJ432 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHJ432
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHJ432.pdf
Availability of MCR10EZHJ432
QUANTITY
MCR10EZHJ432 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHJ432
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHJ432
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHJ432
Related LinksMCR10E, MCR10EZHJ432 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHJ432 Details Description
Related parts for MCR10EZHJ432
DIODE GEN PURP 800V 12.7A TO220 datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W datasheet.pdf
RES 130 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
3M 5557 TAPE 12" X 5YDS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 8POS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB datasheet.pdf
IC SRAM 36MB 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf