Rohm Semiconductor MCR10EZHJ434
MCR10EZHJ434 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHJ434
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 430K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHJ434.pdf
Availability of MCR10EZHJ434
QUANTITY
MCR10EZHJ434 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHJ434
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHJ434
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHJ434
Related LinksMCR10E, MCR10EZHJ434 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHJ434 Details Description
Related parts for MCR10EZHJ434
RES 7.68K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
POT JOYSTICK 120K OHM W/SWITCH datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 12-14 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 30SKT STR PCB datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 360PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf