Rohm Semiconductor MCR10EZHJ514
MCR10EZHJ514 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHJ514
Brief Description
RES SMD 510K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHJ514.pdf
Availability of MCR10EZHJ514
QUANTITY
MCR10EZHJ514 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHJ514
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHJ514
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHJ514
Related LinksMCR10E, MCR10EZHJ514 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHJ514 Details Description
Related parts for MCR10EZHJ514
TVS DIODE 136VWM 219VC SMB datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
SSD 12GB SCSI datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
RES .75 OHM 2W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 3A TO263-5 datasheet.pdf
DIODE STD REC 600V 100A 3PH datasheet.pdf
04P MTA156 QUAD ASSY W/O TBS datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf