Rohm Semiconductor MCR10EZHJ681
MCR10EZHJ681 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHJ681
Brief Description
RES SMD 680 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHJ681.pdf
Availability of MCR10EZHJ681
QUANTITY
MCR10EZHJ681 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHJ681
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHJ681
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHJ681
Related LinksMCR10E, MCR10EZHJ681 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHJ681 Details Description
Related parts for MCR10EZHJ681
IC RCVR DGTL 192KHZ 28SOIC COMM datasheet.pdf
CONN 2MM HEADER 110POS STR GOLD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
IC INVERTER HEX UNBUFF 14-DIP datasheet.pdf
IC DUAL HS MOSFET DRVR 8-DIP datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 0.5A MINIP-3 datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT-23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 30 TYPE A 34POS datasheet.pdf
CBL SMA BLKHD JCK-UMC PLUG 250MM datasheet.pdf