Rohm Semiconductor MCR10EZPF1131
MCR10EZPF1131 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF1131
Brief Description
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF1131.pdf
Availability of MCR10EZPF1131
QUANTITY
MCR10EZPF1131 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF1131
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF1131
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF1131
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF1131 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF1131 Details Description
Related parts for MCR10EZPF1131
FUSE GLASS 4A 125VAC 2AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 383 OHM 1% AXL datasheet.pdf
CONN DUST COVER 16POS MTA-100 datasheet.pdf
32.5MM HS ASS'Y ULTEM CLIP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 400VAC Y5V RDL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 18A TO252 datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 10W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
Crystal 37.4000MHz 15ppm 9pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CTV 19C 19#20 SKT RECP datasheet.pdf
CAP 47 UF 20% 35 V datasheet.pdf