Rohm Semiconductor MCR10EZPF12R0
MCR10EZPF12R0 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF12R0
Brief Description
RES SMD 12 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF12R0.pdf
Availability of MCR10EZPF12R0
QUANTITY
MCR10EZPF12R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF12R0
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF12R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF12R0
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF12R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF12R0 Details Description
Related parts for MCR10EZPF12R0
CONN RING 18-22 AWG #4 BUDGET datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 8pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
UDP SIM3U1XX MCU CARD datasheet.pdf
INSULATION CRIMPER datasheet.pdf
CONN PLUG 8P INLINE PIN SLD CUP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 620MA 480 MOHM datasheet.pdf
21W1 M SOLDER CUP THRU HOLE datasheet.pdf
CONTROL TEMP REL/SS OUT 24V datasheet.pdf
FUSE 250A 500V TP 405 AR datasheet.pdf