Rohm Semiconductor MCR10EZPF1431
MCR10EZPF1431 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF1431
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF1431.pdf
Availability of MCR10EZPF1431
QUANTITY
MCR10EZPF1431 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF1431
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF1431
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF1431
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF1431 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF1431 Details Description
Related parts for MCR10EZPF1431
RES SMD 15.4KOHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20NS 32SOJ datasheet.pdf
LED PANEL INCAND DATALITE CLEAR datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
CONN FEMALE HOUSING 13POS BLUE datasheet.pdf
FUSE AUTO 50A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
RES 88.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CON 8/BG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf