Rohm Semiconductor MCR10EZPF1432
MCR10EZPF1432 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF1432
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 14.3K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF1432.pdf
Availability of MCR10EZPF1432
QUANTITY
MCR10EZPF1432 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF1432
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF1432
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF1432
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF1432 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF1432 Details Description
Related parts for MCR10EZPF1432
MODULE SCR/DIODE 55A 530VAC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 11POS 8MM BLACK datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 5PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-3624-B datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 20A AC datasheet.pdf
RES SMD 185 OHM 0.1% 0.3W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf