Rohm Semiconductor MCR10EZPF14R0
MCR10EZPF14R0 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF14R0
Brief Description
RES SMD 14 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF14R0.pdf
Availability of MCR10EZPF14R0
QUANTITY
MCR10EZPF14R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF14R0
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF14R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF14R0
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF14R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF14R0 Details Description
Related parts for MCR10EZPF14R0
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
THYRISTOR TVS 220V 250A 3PIN RDL datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 20W D 24TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.65 OHM 1% 30W datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
MICRO 37C P 24" WHT JACKP NI datasheet.pdf