Rohm Semiconductor MCR10EZPF1694
MCR10EZPF1694 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF1694
Brief Description
RES SMD 1.69M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF1694.pdf
Availability of MCR10EZPF1694
QUANTITY
MCR10EZPF1694 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF1694
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF1694
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.69M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF1694
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF1694 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF1694 Details Description
Related parts for MCR10EZPF1694
RES 56 OHM 1W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO277A datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG BLUE/WHITE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 9POS datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 850W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FRAM 28TSSOP datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 180D datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf