Rohm Semiconductor MCR10EZPF19R6
MCR10EZPF19R6 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF19R6
Brief Description
RES SMD 19.6 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF19R6.pdf
Availability of MCR10EZPF19R6
QUANTITY
MCR10EZPF19R6 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF19R6
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF19R6
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF19R6
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF19R6 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF19R6 Details Description
Related parts for MCR10EZPF19R6
OPTOISO 2.5KV TRANS W/BASE 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 1% 2W MELF datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
STEPPING MOTOR datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M25 NYLON 102MM datasheet.pdf
CONN HEADER SINGLE 10POS .302" datasheet.pdf