Rohm Semiconductor MCR10EZPF2204
MCR10EZPF2204 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF2204
Brief Description
RES SMD 2.2M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF2204.pdf
Availability of MCR10EZPF2204
QUANTITY
MCR10EZPF2204 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF2204
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF2204
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF2204
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF2204 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF2204 Details Description
Related parts for MCR10EZPF2204
HOOK-UP STRND 30AWG RED 100' datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.25V 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 166MHZ 86TSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,BLK,ENHCD,C5 datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 150MW 0603 datasheet.pdf
Connector Header 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
CONN FFC TOP 26POS 0.5MM SMD R/A datasheet.pdf