Rohm Semiconductor MCR10EZPF2210
MCR10EZPF2210 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF2210
Brief Description
RES SMD 221 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF2210.pdf
Availability of MCR10EZPF2210
QUANTITY
MCR10EZPF2210 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF2210
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF2210
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF2210
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF2210 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF2210 Details Description
Related parts for MCR10EZPF2210
RES ARRAY 5 RES 120 OHM 6SIP datasheet.pdf
IC TXRX 24BIT 64-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
FAN BLOWER 225X107MM BALL 48VDC datasheet.pdf
IC TXRX BLUETTH 1.2 RADIO 36LLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf