Rohm Semiconductor MCR10EZPF2213
MCR10EZPF2213 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF2213
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 221K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF2213.pdf
Availability of MCR10EZPF2213
QUANTITY
MCR10EZPF2213 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF2213
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF2213
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF2213
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF2213 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF2213 Details Description
Related parts for MCR10EZPF2213
TERMINAL BLOCK 5.08MM 6POS PCB datasheet.pdf
MKR WIRE CLIP ON B/W 300 PC datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FLAT BKWY 03CKT datasheet.pdf
RES 562K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 15A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD datasheet.pdf