Rohm Semiconductor MCR10EZPF3002
MCR10EZPF3002 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF3002
Brief Description
RES SMD 30K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF3002.pdf
Availability of MCR10EZPF3002
QUANTITY
MCR10EZPF3002 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF3002
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF3002
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF3002
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF3002 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF3002 Details Description
Related parts for MCR10EZPF3002
TERM BLOCK RCPT 11PS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 10% 80VDC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.32 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES 9.6K OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 1.000GHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP MICA 1260PF 1% 1KV 2220 datasheet.pdf