Rohm Semiconductor MCR10EZPF33R0
MCR10EZPF33R0 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF33R0
Brief Description
RES SMD 33 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF33R0.pdf
Availability of MCR10EZPF33R0
QUANTITY
MCR10EZPF33R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF33R0
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF33R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF33R0
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF33R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF33R0 Details Description
Related parts for MCR10EZPF33R0
HEAT SHRINK PVC .25" X 25' datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10MSOP datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.3V 0.15A 4TMLF datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CABLE DUCT UP SPOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS CABLE PIN M8 datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 4POS SILVER SLDR datasheet.pdf
220UF 250V 25X40 85C SI datasheet.pdf