Rohm Semiconductor MCR10EZPF3400
MCR10EZPF3400 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF3400
Brief Description
RES SMD 340 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF3400.pdf
Availability of MCR10EZPF3400
QUANTITY
MCR10EZPF3400 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF3400
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF3400
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF3400
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF3400 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF3400 Details Description
Related parts for MCR10EZPF3400
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 1 INSERT FOR SOCKET datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 43PF 2% 100V 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
508 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
M804 8C 8#20HD PIN PLUG OM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf