Rohm Semiconductor MCR10EZPF3831
MCR10EZPF3831 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF3831
Brief Description
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF3831.pdf
Availability of MCR10EZPF3831
QUANTITY
MCR10EZPF3831 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF3831
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF3831
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.83k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF3831
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF3831 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF3831 Details Description
Related parts for MCR10EZPF3831
LABEL TT S LAM WHT 1.0 X .937" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 16A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 5.08MM datasheet.pdf
4-CH PNP OUTPUT TERMINAL UNIT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf