Rohm Semiconductor MCR10EZPF4423
MCR10EZPF4423 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF4423
Brief Description
RES SMD 442K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF4423.pdf
Availability of MCR10EZPF4423
QUANTITY
MCR10EZPF4423 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF4423
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF4423
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF4423
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF4423 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF4423 Details Description
Related parts for MCR10EZPF4423
IC I2C SWITCH 4CH 20SOIC datasheet.pdf
IC DAC 13BIT DUAL LP SER 16-QSOP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 622.08MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG WHITE 100' datasheet.pdf
RES 10 OHM 10W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 693.483MHZ 6-CLCC datasheet.pdf