Rohm Semiconductor MCR10EZPF4643
MCR10EZPF4643 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF4643
Brief Description
RES SMD 464K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF4643.pdf
Availability of MCR10EZPF4643
QUANTITY
MCR10EZPF4643 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF4643
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF4643
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF4643
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF4643 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF4643 Details Description
Related parts for MCR10EZPF4643
POWER ENTRY FILTERED 10A FASTN datasheet.pdf
IC DAC 8BIT I2C QUAD 10-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN SOCKET DIN 16POS VERT GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V Y5U datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 2.36A 50 MOHM TH datasheet.pdf