Rohm Semiconductor MCR10EZPF6812
MCR10EZPF6812 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF6812
Brief Description
RES SMD 68.1K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF6812.pdf
Availability of MCR10EZPF6812
QUANTITY
MCR10EZPF6812 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF6812
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF6812
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF6812
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF6812 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF6812 Details Description
Related parts for MCR10EZPF6812
CABLE D-SUB-HFM25H/AE25M/HFM25H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.74M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 102K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 3W DO216AA datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 257POS GOLD datasheet.pdf
ENCODER MECH PC 8POS SINGLE datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 6AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf