Rohm Semiconductor MCR10EZPF86R6
MCR10EZPF86R6 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF86R6
Brief Description
RES SMD 86.6 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF86R6.pdf
Availability of MCR10EZPF86R6
QUANTITY
MCR10EZPF86R6 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF86R6
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF86R6
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF86R6
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF86R6 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF86R6 Details Description
Related parts for MCR10EZPF86R6
RES 44.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK TOP ENTRY 4POS BLK datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 9A TO-247 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T412 datasheet.pdf
TV 61C 61#20 PIN RECP datasheet.pdf
82UF 16V 8X7 105C SMD datasheet.pdf