Rohm Semiconductor MCR10EZPF9312
MCR10EZPF9312 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF9312
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 93.1K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF9312.pdf
Availability of MCR10EZPF9312
QUANTITY
MCR10EZPF9312 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF9312
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF9312
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF9312
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF9312 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF9312 Details Description
Related parts for MCR10EZPF9312
RES ARRAY 8 RES 680K OHM 1608 datasheet.pdf
RES SMD 768K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 10BIT 24TVSOP datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 2.8A 75 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 960MA 180 MOHM TH datasheet.pdf
FIBER PATCH CABLE LC/LC 13FT datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
HU STRND 14AWG SLATE 25K' datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 9A OLIVE datasheet.pdf