Rohm Semiconductor MCR10EZPJ134
MCR10EZPJ134 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPJ134
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 130K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPJ134.pdf
Availability of MCR10EZPJ134
QUANTITY
MCR10EZPJ134 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPJ134
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPJ134
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPJ134
Related LinksMCR10E, MCR10EZPJ134 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPJ134 Details Description
Related parts for MCR10EZPJ134
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEADER 4POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLK 9POS 5.08MM R/A BK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
Connector Header 32 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf