Rohm Semiconductor MCR10EZPJ333
MCR10EZPJ333 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPJ333
Brief Description
RES SMD 33K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPJ333.pdf
Availability of MCR10EZPJ333
QUANTITY
MCR10EZPJ333 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPJ333
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPJ333
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPJ333
Related LinksMCR10E, MCR10EZPJ333 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPJ333 Details Description
Related parts for MCR10EZPJ333
CAP CER 6800PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 389V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 680PF 150V 1111 datasheet.pdf
PHOTOTRANS 1.5MM SIDE CLEAR RAD datasheet.pdf
BVL7.62HP/03/270SFI 3.5 BK BX datasheet.pdf
CONTACT EP-II LANCELESS 20-16AWG datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
FLANGE COVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf