Rohm Semiconductor MCR18ERTF1331
MCR18ERTF1331 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18ERTF1331
Brief Description
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18ERTF1331.pdf
Availability of MCR18ERTF1331
QUANTITY
MCR18ERTF1331 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18ERTF1331
Internal Part NumberEIS-MCR18ERTF1331
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18ERTF1331
Related LinksMCR18E, MCR18ERTF1331 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18ERTF1331 Details Description
Related parts for MCR18ERTF1331
RES SMD 47K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 2CH 16-SOIC datasheet.pdf
IC SDRAM 512MBIT 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf
RES SMD 442K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP REMOVAL TOOL JB KP UB2 PCB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf