Rohm Semiconductor MCR18ERTF1473
MCR18ERTF1473 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18ERTF1473
Brief Description
RES SMD 147K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18ERTF1473.pdf
Availability of MCR18ERTF1473
QUANTITY
MCR18ERTF1473 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18ERTF1473
Internal Part NumberEIS-MCR18ERTF1473
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18ERTF1473
Related LinksMCR18E, MCR18ERTF1473 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18ERTF1473 Details Description
Related parts for MCR18ERTF1473
JUMPER-H2788TR/C2065V/H2788TR 3" datasheet.pdf
LED T-3MM 565NM GREEN DIFF PCB datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 5.2A 6TSOP datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 26POS datasheet.pdf
ID SENSOR RFID MODULE 2-HEAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 20% 1.5KVDC RAD datasheet.pdf
SL-SMT 3.50/14/180F 3.2SN BK datasheet.pdf
RELAY SSR CONTACTOR AC 150A 270V datasheet.pdf