Rohm Semiconductor MCR18ERTF32R4
MCR18ERTF32R4 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18ERTF32R4
Brief Description
RES SMD 32.4 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18ERTF32R4.pdf
Availability of MCR18ERTF32R4
QUANTITY
MCR18ERTF32R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18ERTF32R4
Internal Part NumberEIS-MCR18ERTF32R4
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18ERTF32R4
Related LinksMCR18E, MCR18ERTF32R4 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18ERTF32R4 Details Description
Related parts for MCR18ERTF32R4
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
PROCESS METER 0-10VDC LCD PNL MT datasheet.pdf
CAP CER 3.9UF 6.3V X7R 1206 datasheet.pdf
IC POE 802.3AF PD W/REG 16-SSOP datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 70CRI 2SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 350MHZ 24QFN datasheet.pdf
LED BAR LITE WHITE 50X15 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SSOP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HI-RES LENS 100MM datasheet.pdf