Rohm Semiconductor MCR18ERTF3923
MCR18ERTF3923 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18ERTF3923
Brief Description
RES SMD 392K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18ERTF3923.pdf
Availability of MCR18ERTF3923
QUANTITY
MCR18ERTF3923 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18ERTF3923
Internal Part NumberEIS-MCR18ERTF3923
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18ERTF3923
Related LinksMCR18E, MCR18ERTF3923 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18ERTF3923 Details Description
Related parts for MCR18ERTF3923
IC OPAMP GP 8DIP datasheet.pdf
CABLE TIE MINI BRN 3.9" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC CCD DIGITIZER 10BIT 28TSSOP datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 800V 30A PB datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 20pF 30 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
TGON 9017PA 180X220MM 0510 P/H datasheet.pdf
TV 53C 53#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
3,3UF 16V 10X7X3,5MM 125C 20000H datasheet.pdf