Rohm Semiconductor MCR18ERTF6492
MCR18ERTF6492 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18ERTF6492
Brief Description
RES SMD 64.9K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18ERTF6492.pdf
Availability of MCR18ERTF6492
QUANTITY
MCR18ERTF6492 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18ERTF6492
Internal Part NumberEIS-MCR18ERTF6492
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18ERTF6492
Related LinksMCR18E, MCR18ERTF6492 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18ERTF6492 Details Description
Related parts for MCR18ERTF6492
IC DUAL DIFF COMP 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 5.6PF 100V 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
OSC XO 2.048MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf