Rohm Semiconductor MCR18ERTF9534
MCR18ERTF9534 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18ERTF9534
Brief Description
RES SMD 9.53M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18ERTF9534.pdf
Availability of MCR18ERTF9534
QUANTITY
MCR18ERTF9534 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18ERTF9534
Internal Part NumberEIS-MCR18ERTF9534
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18ERTF9534
Related LinksMCR18E, MCR18ERTF9534 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18ERTF9534 Details Description
Related parts for MCR18ERTF9534
IDC CABLE - MKC20K/MC20F/MCS20K datasheet.pdf
PHOTODIODE FIBER OPTIC PCB MT datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 100V 5A TO-220 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 60A SOT227B datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 09VOUT datasheet.pdf
SENSOR ABS PRESS 0-15 PSI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 0.36UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf