Rohm Semiconductor MCR18ERTJ130
MCR18ERTJ130 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18ERTJ130
Brief Description
RES SMD 13 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18ERTJ130.pdf
Availability of MCR18ERTJ130
QUANTITY
MCR18ERTJ130 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18ERTJ130
Internal Part NumberEIS-MCR18ERTJ130
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18ERTJ130
Related LinksMCR18E, MCR18ERTJ130 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18ERTJ130 Details Description
Related parts for MCR18ERTJ130
IC OPAMP JFET 8MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 5V datasheet.pdf
SIDACTOR 2CHP 340V 250A TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN VERT RECEPT BP VITA41/46 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 4.53M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CBL 21POS 0.5MM JMPR TYPE A 4" datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf