Rohm Semiconductor MCR18ERTJ433
MCR18ERTJ433 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18ERTJ433
Brief Description
RES SMD 43K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18ERTJ433.pdf
Availability of MCR18ERTJ433
QUANTITY
MCR18ERTJ433 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18ERTJ433
Internal Part NumberEIS-MCR18ERTJ433
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18ERTJ433
Related LinksMCR18E, MCR18ERTJ433 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18ERTJ433 Details Description
Related parts for MCR18ERTJ433
MOSFET P-CH 50V 9.9A DPAK datasheet.pdf
IC MPU MPC74XX 1.0GHZ 483FCCBGA datasheet.pdf
PNEU HEAD 1/0AWG STRATO-THERM datasheet.pdf
PANEL PLASTIC 9.9X13.8" FOR NB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
LED PM INDICATOR FLUSH YELLOW datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM DO220AA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
900UF 25V 19.05X41.3 105C AXI datasheet.pdf