Rohm Semiconductor MCR18EZHF13R3
MCR18EZHF13R3 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZHF13R3
Brief Description
RES SMD 13.3 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZHF13R3.pdf
Availability of MCR18EZHF13R3
QUANTITY
MCR18EZHF13R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZHF13R3
Internal Part NumberEIS-MCR18EZHF13R3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZHF13R3
Related LinksMCR18E, MCR18EZHF13R3 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZHF13R3 Details Description
Related parts for MCR18EZHF13R3
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 320mA (Switch) Backlight SC-70-6 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
RES SMD 8.66 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC AUTO SUPERVISOR PWRFAIL 8SOIC datasheet.pdf
23P MTA100 CONN ASSY F/T NATL datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS 80.000MHZ SMD datasheet.pdf