Rohm Semiconductor MCR18EZHF2212
MCR18EZHF2212 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZHF2212
Brief Description
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZHF2212.pdf
Availability of MCR18EZHF2212
QUANTITY
MCR18EZHF2212 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZHF2212
Internal Part NumberEIS-MCR18EZHF2212
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZHF2212
Related LinksMCR18E, MCR18EZHF2212 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZHF2212 Details Description
Related parts for MCR18EZHF2212
IC AMP VIDEO MUX 8-UMAX datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
RES 226 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 14POS PCB TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 9 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
HOOK-UP 16AWG GRN/YEL 5000' datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf